Jídelníček

• Pondělí 25.03.2024česneková polévka, hovězí svíčková, houskové knedlíky, šťáva

• Úterý 26.03.2024mrkvová polévka, zapečená treska po sicilsku, brambory, voda s citronem

• Středa 27.03.2024čočková polévka, zapečené těstoviny s kuřetem a brokolicí, ovoce, šťáva

• Čtvrtek 28.03.2024špenátová polévka, koprová omáčka, brambory, vejce, čaj

• Zobrazit celý jídelní lístek

Základní a mateřská škola Chvaleč

Naše škola je malotřídní s 1. – 5. postupným ročníkem. Výuka probíhá podle našeho školního vzdělávacího programu a zaměřujeme se především na žáka jako osobnost. Protože jsme malý kolektiv můžeme ke každému žákovi přistupovat individuálně. Můžeme říci, že jsme škola rodinného typu. Snažíme se v dětech pěstovat dobré mezilidské vztahy a úctu k ostatním, k přírodě a snažíme se podílet se v kladném slova smyslu na vytváření jejich osobnosti. Účastníme se různých projektů, kulturních akcí, pořádáme mnoho mimoškolních akcí pro širokou veřejnost. Jelikož jsme školou vesnickou, trávíme také mnoho času v přírodě, kde občas probíhá naše vyučování. Naše škola je celkově zaměřena na ochranu přírody. Při výtvarných a pracovních činnostech využíváme hojně přírodních materiálů, ve škole máme ekologické vytápění a používáme ekologické mycí prostředky. Účastníme se různých projektů, jako například Recyklohraní, Ovoce do škol, nebo Holandský projekt, se kterým nám pomáhá naše holandská kamarádka Jenny.

OP výzkum, vývoj a vzděláníMŠMT